• Vítejte na stránkách Střechy Hodač

    Jsme rádi, že jste si k nám našli cestu. Věříme, že právě zde najdete informace, které hledáte.

  • Naše střechy mají vysokou kvalitu

    Naší prioritou není nejlevnější cesta, ale zachování maximální kvality za rozumné náklady a především osobní přístup.

Pokrývačské práce

S rozšiřujícím se trendem zobytňování půdních prostor je kvalita pokrývačských prací a materiálu stále důležitější.

Našim zákazníkům pomůžeme vybrat nejvhodnější střešní krytinu tak, aby byli zcela spokojení, jak s kvalitou materiálu, jeho životností a záručními podmínkami, tak s cenou. Uvědomujeme si, že naše práce vyžaduje vysokou preciznost, díky které se naši zákazníci budou moci zcela spolehnout, že je nová střecha ochrání proti všem rozmarům počasí, na pohled bude pěkná a technicky dobře provedená. Dbáme na technologické postupy, aktivně řešíme všechny detaily střechy již při počátečních konzultacích se zákazníky, předem domluvené řešení je také před začátkem prací zohledněno v kalkulaci. Cena uvedená v nabídce je tak cenou opravdu reálnou a finální.

Stejně jako přípravě prací a kalkulacím věnujeme mimořádnou pozornost i výběru a montáži materiálu.

Ukončení střechy řešíme vždy okapnicí, která zakončuje difúzní fólii a pomáhá odvádět zkondenzovanou vlhkost ze střešního prostoru. Při její absenci může vznikající voda stékat například do izolace fasády, střešního podbití apod. Již v základní nabídce doporučujeme zákazníkům kvalitní střešní fólii. Její pečlivou montáží zajišťujeme 100% funkčnost při odvádění vlhkosti z půdního prostoru. Na každém ukončení střechy je fólie správně zapravena a zakrytá štítovou palubkou nebo oplechováním. V úžlabí montujeme fólii ve dvou vrstvách s ohledem na lepší odvod vlhkosti.

V základní nabídce materiálu používáme silnější latě 60x40 jak pro kontralatě i pro laťování. Tím zajistíme jednak lepší odvětrávání střechy a napojení spojů latí při laťování a jednak vyšší pevnost a únosnost střechy. Nedochází tak k průhybu latí a střecha si zachovává dokonalou rovnost. U nových střech i u rekonstrukcí laťování podkládáme, aby došlo k maximálnímu možnému vyrovnání střechy.

Při montáži střešní krytiny dbáme na přesnost technologického postupu, jak u překrytí střešních tašek, tak u rovinnosti řad. Okrajové tašky, hřebenáče apod. jsou vždy přišroubované. Při řezání tašek dbáme na maximální přesnost řezu, díky tomu je úžlabí dokonale rovné. Úžlabí se snažíme zařezávat užší tak, aby oplechování nekazilo hezký dojem z taškové střechy (viz. foto). Také v úžlabí a v nároží jsou všechny řezané tašky pečlivě přišroubovány. V úžlabí do laťování, v nároží do předem připravených námětků, které jsou pevně přibity do kontralatí (viz. foto).

Zpět na pokrývačské práce