• Vítejte na stránkách Střechy Hodač

  Jsme rádi, že jste si k nám našli cestu. Věříme, že právě zde najdete informace, které hledáte.

 • Naše střechy mají vysokou kvalitu

  Naší prioritou není nejlevnější cesta, ale zachování maximální kvality za rozumné náklady a především osobní přístup.

Systém Schlebach

 

www.schlebach.de    www.schlebach.cz


Systém Schlebach nahrazuje starý způsob falcování plechových krytin, kdy se ručně „stavěly“ falce a pomocí paličky a tzv. šoláku se jednotlivé falce dvojitě uzavíraly. V rámci systému Schlebach se krytina nejprve naprofiluje malým a velkým falcem, které do sebe zapadají. Na tento falc se lepí kaučukové těsnění a před falcováním se kotví pevnými a posuvnými příponkami k prkennému záklopu, resp. střešní konstrukci. Poměr pevných a posuvných příponek je závislý na délce pásu a roztažnosti materiálu. Na závěr se krytina uzavírá speciálními kleštěmi (tzv. uzavírače malého a velkého falcu), případně strojovým falcováním, v zimním období s předehřevem falce. Díky předehřevu lze v chladném počasí falcovat např. titan-zinek, který může při nízkých teplotách (cca pod 5 ºC) praskat.

Výhodou systému Schlebach je možnost libovolné délky pásu střešní krytiny, tzv. svitku, bez příčného přerušení. V minulosti se totiž plechové střechy dělaly nejčastěji z tabulí o rozměrech 1 x 2 m, což v praxi znamenalo, že každé 2 metry musely být tabule napojovány příčným falcem , tzv. šufalcem. Další výhodou systému je dokonale rovné provedení falců bez zprohýbání, které bylo dříve často důsledkem ručního falcování šolákem a paličkou. Střecha realizovaná s využitím systému Schlebach je navíc realizovaná podstatně rychleji a celkově kvalitněji.

 • Podrobný popis systému dvojité drážky s pomocí profilování stroji Schlebach zde
 • Značka Schlebach je předním specialistou v oboru moderních falcovacích technik pro střechy a stěny. Falcovací technika a stroje pro klempíře Schlebach jsou prověřeny již více než 25 lety zkušeností. Schlebach se uplatní při přípravě krytiny předem, i její snadné a rychlé montáži v terénu.
 • Nejčastějšími materiály využívanými při falcování systémem Schlebach jsou: Rheinzink, VM Zinc, měď, ale i obyčejný pozink a barvené ocelové plechy, např. Lindab PLX.
 • prodej a dodávka všech druhů materiálů ve svitku, vhodných k falcování, a tabulí za velkoobchodní ceny
 • ochranné nátěry pozinkovaných střech
  aby naše dodávka byla kompletní, rádi Vám nabídneme kompletní nátěry veškerých plechových prvků, ať už jde o rekonstrukci nebo novostavbu.
 • některé námi realizované střechy s falcovanou krytinou systémem Schlebach
  prohlédněte si práci našich klempířů