• Vítejte na stránkách Střechy Hodač

    Jsme rádi, že jste si k nám našli cestu. Věříme, že právě zde najdete informace, které hledáte.

  • Naše střechy mají vysokou kvalitu

    Naší prioritou není nejlevnější cesta, ale zachování maximální kvality za rozumné náklady a především osobní přístup.

Tesařské práce

Stavba krovů

Nabízíme kompletní stavbu nosných dřevěných střešních konstrukcí - krovů. Postavíme jak jednoduché základní tvary, tak konstrukce složité. Při naší práci používáme tradiční a osvědčené způsoby spojů. Veškerý materiál vč. spojovacího se snažíme spíše naddimenzovat i s ohledem na sněhové pásmo realizace. Kromě ručního opracování řeziva nabízíme také střešní konstrukci vyřezanou pomocí strojové technologie CNC. Krov Vám postavíme podle projektové dokumentace, pokud ji nemáte, navrhneme řešení sami dle našich zkušeností. Zprostředkujeme také zpracování projektové dokumentace.

Oprava krovů a repliky

Provádíme zpravidla při rekonstrukcích střech, kdy není nutné měnit celou střešní konstrukci, ale jen její část. Červotočem napadené, případně zatékáním poškozené, trámy vyměňujeme celé, případně jejich části. Krov  upravujeme také při plánované změně dispozic střechy (např. při původních vestavbách, kdy jsou často přidávána vikýřová okna). V případě zájmu vytvoříme i repliku původního vyřezáváním zdobeného trámu. Můžeme Vám nabídnout i trámy opracované sekyrou a pořezem ve stylu středověku .

Zahradní dřevostavby

Postavíme Vám pergoly všech tvarů, zahradní domky, altány, střešení grilovišť, teras apod. Nabízíme dřevostavby s použitím hoblovaných a broušených trámů. Samozřejmostí je nabídka kompletního opalubkování a nátěru. Zajistíme i vybetonování základové desky nebo vykopání a usazení betonových patek, na které se montují nosné trny sloupů.

Zastřešení pro automobily apod.

Obdobně jako zahradní dřevostavby, nabízíme také tzv. garážové stání pro jedno i pro více aut. Krytinu si můžete vybrat dle vkusu, buď tvrdou skládanou (např. střešní tašky) nebo lehkou průsvitnou (např. polykarbonát, viz. firma LanitPlast), případně šindele.

Dřevěné stropy

Montujeme dřevěné stropy a podlahy od uložení povalových stropních trámů, přes uložení tepelné izolace (např. Knauf, Rockwool, Orsil apod.) až po vrchní (např. podlahové palubky) a spodní části (obkladové palubky) stropních/podlahových konstrukcí. Nabídka zahrnuje impregnaci a nátěr.

Vazníkové krovy

Zprostředkujeme dodávku vazníkových krovů a zajistíme montáž střešní konstrukce.

Palubkové podbití

Dodáváme veškeré palubkové podbití střechy – kolmé i ve spádu střechy, a dále palubkové nadbití v případě pohledových trámů. Dále zajistíme veškeré interiérové opalubkování, například v půdních vestavbách, kde je sádrokarton nahrazen palubkami.

Ozdobné úpravy krovů

Nabízíme kompletní zdobení trámů dle Vaší fantazie v interiéru i v exteriéru. Nejčastější úpravou je hoblování, dále broušení a frézování přesahů střechy, kdy se palubky dávají svrchu a tyto trámy jsou pohledové. Oblíbené je také zdobení kleštin a jiných částí krovů viditelných ze strany interiéru.

Zpět na tesařské práce